HENGYI EV Кабел за полнач тип 2 IEC62196 Закажување апликација за полнење EVSE Electric Vehicle Car Goods Factory

Краток опис:

Dark Horse AC полначот за електричен автомобил 7KW е во елегантен дизајн.Следи IEC 61851, 7KW, 220V, 32A, 3 функции опционални како што се приклучување и репродукција/ овластување RFID картичка/АПП го прават многу погоден за домашно полнење.Контролната плоча за полнење со високи перформанси на нашиот најдобар 7KW EV полнач е компатибилна со сите стилови на полнење на електрични возила.Заштита од истекување, надградба на тип А 30mA AC (еднофазен) и IP65 водоотпорна и UV заштита ABS куќиштето обезбедуваат доверливост и безбедност.На клиентите им обезбедува квалитет, безбедност и пријателско искуство за полнење.


 • Влезен напон:220 V
 • Фреквенција:45-65 Hz
 • Оцена на моќност:7 KW
 • Точност на мерењето:OBM 1.0
 • Излезен напон:AC220±20%
 • Излезна струја:32А
 • Моќност во мирување:3KW
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Dark Horse AC полначот за електричен автомобил 7KW е во елегантен дизајн.Следи IEC 61851, 7KW, 220V, 32A, 3 функции опционални како што се приклучување и репродукција/ овластување RFID картичка/АПП го прават многу погоден за домашно полнење.Контролната плоча за полнење со високи перформанси на нашиот најдобар 7KW EV полнач е компатибилна со сите стилови на полнење на електрични возила.Заштита од истекување, надградба на тип А 30mA AC (еднофазен) и IP65 водоотпорна и UV заштита ABS куќиштето обезбедуваат доверливост и безбедност.На клиентите им обезбедува квалитет, безбедност и пријателско искуство за полнење.

  НаФункција APP & RFIDEV Charger 32A IEC 61851 220V, бои на куќиштето достапни во црно-бело, приспособени бои на куќиштето и должина на жици за полнење достапни за поголеми нарачки.Компатибилен со IEC 61851, Дизајниран имајќи ја предвид безбедноста, има заштитни механизми за проблеми со прекумерна струја, пренапон и прекумерна температура, со збир од 8 безбедносни мерки за покривање на уредот и автоматот за време на полнењето.Куќиштето е изработено од ABS компјутерски калапи за вбризгување и има отпорност на оган UL94V_0.Факторите на главната плоча се предадени кај познати производители, со сигурен квалитет.Главната контролна MCU се карактеризира со мала потрошувачка на енергија, високи перформанси и висока интеграција.Работната температура опфаќа-40°C-85°C, кој може да се сретне со суровиот работен терен. Низата за полнење на EV е направена од високо чисто тело со одлична електрична спроводливост, бавно загревање на капетанот за време на полнење со висока струја и долго време на работа.Надворешниот капак е изработен од висококвалитетен кабел, кој е отпорен на ерозија и ниски температури, така што низата за полнење нема да се стврдне поради ниските температури и да му помогне на уредот да работи правилно.Лесно се монтира, се препорачува да се користат тврди жици за влезната напојувачка низа.Висината на инсталацијата на уредот за полнење е околу 1,5 M од земјата.вклучена е кука за складирање на низата за полнење ev.

   

  Карактеристики:

  Контрола и следење на сесиите за полнење базирани на апликации

  Податоци и аналитика за полнење во реално време

  Корисничка автентикација и контрола на пристап

  Интеграција со платформи од трети страни (на пр. паметни домашни уреди, системи за управување со флота)

  Приспособливо брендирање и екран за стартување (MOQ 100)

  ПриспособливоДизајн на RFID картичка(MOQ 1000)

   

  Повеќекратните заштити обезбедуваат безбедна употреба - безбедноста е секогаш на прво место.Нашиот полнач за автомобили за EV има вградена заштита од гром, истекување струја, прекумерна струја, прегревање, недоволно напон и пренапон, како што е прикажано со разновидна фреквенција на трепкање на ЛЕД.Тој автоматски ќе се исклучи ако се случи некоја ненормална ситуација во случај на оштетување на вашиот автомобил.

  Материјал отпорен на пламен – Против согорување, со користење на материјали за отпорни на пламен за да се спречат несреќи

  ВИСОК КВАЛИТЕТ – Сертифициран CE, што го прави работниот век подолг, внатрешниот паметен чип го заштитува вашиот автомобил и коло, можете да го користите со сигурност.

  УНИВЕРЗАЛНО – Полначот е усогласен со IEC 61851 и може да полни хибридни/приклучени електрични возила.

  Отпорен на атмосферски влијанија за надворешна или внатрешна употреба – водоотпорен степен IP65. Поставете го и преместете го вашиот пренослив полнач насекаде низ вашиот дом и внатре и надвор

  Безбедни и безбедни - Нашите полначи имаат заштита од прекумерна струја, заштита од пренапон, заштита од поднапон, заштита од истекување, заштита од прегревање.

  Професионална услуга за клиенти – тимот за услуги на клиентите на HENGYI обезбедува техничка поддршка и 12-месечна гаранција.Доколку не сте целосно задоволни, ве молиме контактирајте не и ние ќе ви го решиме!

  Паметна контрола на АПП-Користете ја апликацијата EV Smart Charger за да го контролирате полначот и да управувате со времето на полнење, да закажете полнење додека сте отсутни и да го оптимизирате полнењето за да ја искористите електричната енергија без врвен врв.Овозможеното Bluetooth, поврзувањето со Wi-Fi и етернет пристапот, погрижете се вашите автоматски ажурирања на далечинскиот управувач преку воздух (OTA) на фирмверот да ве одржуваат поврзани во моментите што ви треба.

  РФИД картички*2- Носете го со вас: РФИД-картичките се многу лесни и лесно можат да се вклопат во паричници и џебови.Побрзо и полесно да започнете со полнење.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Структура Изглед

  Димензија

  350 (В) × 240 (Ш) × 95 (Д) мм

  Кориснички интерфејс

  Индикаторско светло

  Начин на инсталација

  Монтирана на ѕид Тип/Тип Инсталација на под

  Метод на ожичување

  Влез и излез од дното

  Должина на кабелот

  5M (16,4FT) стандард, 7,5m / 10m или друга големина приспособлива

  Тежина

  8,0 кг (вклучувајќи пиштол за полнење)

  Електрична спецификација

  Влезен напон

  220 V

  Фреквенција

  45-65 Hz

  Оцена на моќност

  7 KW

  Точност на мерењето

  OBM 1.0

  Излезен напон

  AC220±20%

  Излезна струја

  32А

  Моќност во мирување

  3KW

  Функција

  Индикаторско светло

  ДА

  Приказ

  NO

  Заштита

  Стандард за дизајн

  IEC 61851

  Заштита

  Заштита од пренапон, заштита од поднапон, заштита од преоптоварување, заштита од краток спој, заштита на заземјување, заштита од температура, заштита од гром, заштита од истекување од тип А 30 mA

  Оперативна средина

  Работна температура

  -40-+65℃

  Работна влажност

  5%-95% без кондензација

  Работна надморска височина

  ≤3000м

  IP одделение

  ≥IP65

  Режим на ладење

  Природно ладење

  Применливи

  Внатрешно/надворешно, без спроводлива прашина, без корозивен гас, без експлозивен гас, без силни вибрации

  Специјална заштита

  Отпорност на УВ

  MTBF

  ≥100000 H

  Изборен

  Инсталациони компоненти

  Столб за стоење (приспособете)

  Комуникациски интерфејс

  WIFI☑/4G□/LAN□/OCPP1.6□

  РФИД

  2 кориснички картички☑

  Заштита од истекување

  Надградба на тип А 30mA AC + 6mA DC (трифазен)

  Балансирање на оптоварување во домот

  DLB (приспособете)

  Приклучок за штекер

  Сменете го кабелот за полнење во приклучок (не поддржува SAE стандард)

  Карактеристики на производот

  APP☑

   

   

  EV-Charger-32A-1Phase-T2-8 EV-Charger-32A-1Phase-T2-9 EV-Charger-32A-1Phase-T2-10 EV-Charger-32A-1Phase-T2-11 EV-Charger-32A-1Phase-T2-12 EV-Charger-32A-1Phase-T2-13 EV-Charger-32A-1Phase-T2-14 EV-Charger-32A-1Phase-T2-15 EV-Charger-32A-1Phase-T2-16 EV-Charger-32A-1Phase-T2-17 EV-Charger-32A-1Phase-T2-18 EV-Charger-32A-1Phase-T2-19

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи