За нас

Наскоро

Hengyi развива станица за полначи со наизменична струја за да поддржува системи за складирање сончева енергија, која ќе користи сончева енергија за полнење на автомобилот како приоритет кога е во функција и автоматски ќе ја префрли енергијата на мрежата кога системот за складирање на сончевата енергија е низок.Прототипот сега се тестира и подобрува и се очекува да биде подготвен за производство за неколку месеци.Ве молиме контактирајте не за повеќе информации за овој производ.
Наскоро

ODM&OEM услуги

Процесот на прилагодување е како што следува.Ве молиме контактирајте со нас прво за да не информирате за вашите барања.Ќе ги процениме вашите потреби и ќе комуницираме со вас во врска со различни детали како што се методите на пакување, цените, времето на испорака, условите за испорака, начините на плаќање итн. Откако ќе постигнеме договор, ќе произведеме примерок за вас и ќе ви го испратиме за потврда.По потврдата, фабриката ќе ја запечати мострата и последователното производство ќе се изврши според стандардот на примерокот за да се осигура дека произведениот производ е ист како примерокот.По производството, производот ќе биде испорачан според претходно утврдените логистички и услови за испорака.
ODM&OEM услуги

За Хенги

Hengyi Electromechanical е претпријатие специјализирано за истражување и развој и производство на постпроизводи за полнење.Компанијата има силен тим за истражување и развој и комплетен производствен систем од дизајн, производство и обликување со инјектирање.Покрај нашите стандардни производи, можеме да обезбедиме и приспособени услуги за да ги задоволиме потребите на различни клиенти.Постојано се стремиме да обезбедиме подобри производи и подобри приспособени услуги за секој клиент.Посветени сме да бидеме најпрофесионален и најефикасен производител во областа на столбовите за полнење.Нашите производи сега можат да се прилагодат на повеќето модели на возила во светот.Ќе продолжиме да ги ажурираме нашите производи за да обезбедиме безбедни и ефикасни постови за полнење за секој од нашите клиенти.
За Хенги

Повратни информации од клиентите

Асортиманот Hengyi Black Horse е сигурен и лесен за инсталирање.-Со работна температура од -40°C - +65°C, IP55 водоотпорен, дизајн отпорен на UV и TPU кабел, може да се прилагоди на различни климатски услови и сега се продава во десетици различни земји и региони и е добро прифатен од клиентите .
Повратни информации од клиентите

Прашање за ценовник

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.
Целосно покривање на производната линија за напојување за опрема со наизменична струја.Развој, производство и одржување на интелигентна опрема за полнење со наизменична струја, обезбедувајќи им на клиентите комплетни решенија за полнење
Полнењето со наизменична струја е бавно полнење, наизменичната струја од станицата за полнач ev поминува низ приклучокот за полнење со наизменична струја и се менува од вградениот полнач во високонапонска еднонасочна струја преку ACDC за да се наполни батеријата.Времето на полнење е долго, генерално во рок од 5-8 часа, батеријата на чисто електрично возило е целосно наполнета за ноќно полнење.
DC полнењето е брзо полнење, каде што DC напојувањето од столбот за полнење се полни директно на батеријата.Брзото полнење се врши со помош на земјен DC полнач со поголема DC струја, полнење до 80% со време на полнење од 20 минути до 60 минути.Општо земено, брзото полнење се користи за надополнување на полнењето кога е малку време.